Aplikácie pre poľnohospodárstvo

Výrobky FENIX nachádzajú svoje uplatnenie v nemenej dôležitých aplikáciách, akými sú vyhrievanie pôdy v skleníkoch, ochrana viníc pred jarnými mrazmi, či vykurovanie objektov pre chov hospodárskych zvierat.
						
Vyhrievanie pôdy v skleníkoch.
Vyhrievanie pôdy v skleníkoch.

Vykurovacie systémy FENIX pomáhajú zefektívniť produkciu rastlín hlavne v pôde skleníkov na pestovanie ovocia a zeleniny, ktoré podporujú rýchlejšie a skoršie klíčenie sadeníc. Samotná úroda rastlín, potom môže trvať dlhšie obdobie.

Na pestovanie vínnej révy je kritické obdobie vývinu púčikov, kedy nočný mráz môže vinára pripraviť aj o celoročnú úrodu. Vhodnou a efektívne alternatívou, ako je ohriať vzduch v okolí púčikov, je okrem rozmiestňovanie parafínových sviec, pálenie vlhkej slamy, alebo snáď použitie vrtuľníkov je aj použitie robustných elektrických vykurovacích vodičov. Výber vhodnej rezistencie kábla a spôsob regulácie je vždy prispôsobený miestnym podmienkam a navrhnutý podľa požiadaviek zákazníka.

V halách a kójach pre hospodárske zvieratá potom možno s výhodou používať na vykurovanie sálavé vykurovacie panely ECOSUN, pretože môžu byť rozmiestnené do zón, v ktorých sa zvieratá zdržujú po väčšinu času a poskytujú im tepelný komfort, bez toho aby musel byť nákladne vykurovaný celý objekt.

Benefity 

  • predĺženie sezóny pestovania niektorých plodín
  • ekologicky šetrné vyhrievanie pôdy
  • vykurovanie objektov pre hospodárske zvieratá
Vyhrievanie pôdy v skleníkoch.
Mliečna farma.
Vytápění objektů pro chov hospodářských zvířat
Vykurovanie objektov pre chov hospodárskych zvierat.
Vykurovanie objektov pre chov hospodárskych zvierat.
Ochrana viníc pred jarnými mrazmi.
Ochrana viníc pred jarnými mrazmi.
TOPlist