Vyhrievanie trávnatých hracích plôch

Vyhrievanie vonkajších plôch s prírodným alebo umelým trávnikom pomocou elektrických vykurovacích káblov FENIX spolu so sofistikovaným a presným systémom regulácie.
						
Ohrev športových plôch s umelou trávou.
Ohrev športových plôch s umelou trávou.

Hoci v našich podmienkach doposiaľ dominovali inštalácie teplovodných ohrevov trávnikov, v posledných rokoch pozície elektricky vyhrievaných trávnatých povrchov preukázateľne posilňuje. Ešte silnejšie sa elektrické vykurovanie v Európe presadzuje v segmente ohrevu hracích plôch s umelou trávou. V kurze sú vyhrievané plochy v severských štátoch Európy alebo na miestach s vyššou nadmorskou výškou a to ako v tréningových centrách tak aj na hlavných štadiónoch.

Elektrický ohrev má v porovnaní s teplovodným vykurovaním rad predností. Jediným zdrojom je elektrická energia, odpadá tak starosť o zdroj, ktorým sa ohrieva teplovodné vykurovanie (plyn, kotolňa a pod.). Úplne nulová je spotreba vody, odpadajú aj nemrznúcej zmesi, ktoré chránia teplovodné rozvody pred zamrznutím. Vďaka absencii rúrkových rozvodov naplnených nemrznúcou zmesou je elektrický ohrev aj výrazne bezpečnejši a šetrnejši vo vzťahu k životnému prostrediu. U elektrického ohrevu nie sú potrebné ani pravidelné údržby a servisné zásahy. Úplne kľúčovou prednosťou je však u elektrického ohrevu presná a veľmi rýchla regulácia. Dlhodobé skúsenosti z prevádzky ukazujú, že z hľadiska rýchlosti reakcie na zmeny vonkajšej teploty je elektrické vykurovanie veľmi rýchle a tým teda energeticky úspornejšie. Teplovodné systémy túto flexibilitu a presnosť dodávok malého množstva potrebného tepla nie sú schopné zaistiť.

Benefity 

  • riešenie pre prírodné i umelé povrchy
  • elektrická energia ako jediný zdroj
  • ekologicky čisté vyhrievanie bez nemrznúcich zmesí
  • presná a veľmi rýchla regulácia
  • jednoduchá inštalácia do už existujúcich trávnatých plôch
Ohrev športových plôch s umelou trávou.
Ohrev športových plôch s umelou trávou.
Ohrev športových plôch s umelou trávou.
Vyhrievanie prírodných trávnatých plôch.
TOPlist