Regulácia pre elektrické vykurovanie

Centrálna regulácia je vyšším stupňom domovej regulácie – zachováva hlavnú výhodu elektrického vykurovania, tj riadenie každej miestnosti samostatne, ale s komfortným ovládaním celého objektu z jedného miesta. Výrobok českej spoločnosti BMR s.r.o. je vhodný pre všetky typy elektrického priamovykurovacieho vykurovania – pre podlahové vykurovanie, stropné vykurovanie, sálavé panely, priamovýhrevné konvektory i kombinácie týchto systémov. Vyznačuje sa vysokou presnosťou, spoľahlivosťou a dlhou životnosťou. Má úplne bezhlučné polovodičové spínanie, pulznú šírkovú moduláciu a umožňuje ovládanie cez internet prostredníctvom notebooku alebo smartphone.
BMR HC 64.
Základným prvkom centrálnej regulácie BMR je riadiaca jednotka HC 64, ktorá podľa užívateľom nastaveného programu riadi vykurovanie celého objektu.
Modul BMR WTR01.
Centrálnu reguláciu BMR je možné pomocou doplnkových modulov rozšíriť aj o ďalšie funkcie: snímanie vonkajšej teploty, ovládanie vnútorných alebo vonkajších žalúzií (roliet), alebo vypnutie kúrenia pri otvorení okna.
Centrálny regulátor BMR RT.
Regulátory BMR RT sú výkonovým prvkom celej regulácie, zaisťujú fyzické spínanie pripojeného vykurovania. Regulátory sú vybavené polovodičovými spínacími prvkami, ktoré sú úplne nehlučné. Pretože sa nejedná o fyzický spínač, majú v podstate neobmedzený počet spínacích cyklov. To umožňuje použitie tzv. pulznej šírkovej modulácie (PWM), ktorá sa vyznačuje vysokou presnosťou a tým výbornou ekonomickou prevádzkou.
Digitálny snímač BMR HTS 64-D (LCD).
Aby regulácia mohla bezchybne riadiť vykurovanie, je nutné snímať v každej miestnosti teplotu vzduchu, pri systémoch podlahového vykurovania aj teplotu podlahy.
Rám RTR (4-8 kanálmi).
Rám RTR slúži na zapustenie regulátora BMR RT do steny. Svojou konštrukciou zaisťuje potrebné prúdenie vzduchu okolo regulátora a tým ochladzovanie polovodičových spínacích prvkov.

Domy ako aktívne prvky energetickej sústavy

Katalóg produktov

TOPlist