Elektrické vykurovanie pre kostoly a kultúrne pamiatky

Väčšina kostolov, chrámov a iných kultúrnych pamiatok bola postavená pred stovkami rokov, kedy boli používané staré neúčinné spôsoby vykurovania. Užívanie týchto historických pamiatok však vyžaduje moderné, udržateľné a nákladovo efektívne riešenie.
Nový katalóg
Katalóg pre kostoly a kultúrne pamiatky
Elektrické vykurovanie pre cirkvi a miesta kultúrneho dedičstva
Vykurovacie káblové okruhy

Počas 30 rokov pôsobenia v oblasti sálavého vykurovania sme čelili mnohým výzvam a pracovali na množstve zaujímavých projektov. Čiastočne sme prezentovali naše skúsenosti v katalógu vonkajších aplikácií a však veľká časť pomerne komplikovaných projektov stále nebola popísaná. Reč je o vykurovaní v kultúrnych pamiatkach ako napr. Kostoly, hrady, zámky atď. Budovy, u ktorých je  energetická náročnosť ich najväčším problémom.

Napríklad staré kostoly s ich studenými kamennými stenami a podlahami je takmer nemožné úplne a správne vykurovať. Teplý vzduch stúpa do vysokých stropov, kde nemá žiadny prínos pre účastníkov omší a modlitieb. Vzhľadom k historickej hodnote týchto budov väčšinu z nich nemožno prestavať podľa potreby. Naše skúsenosti však ukazujú, že elektrické vykurovanie môže byť v mnohých prípadoch skutočne dobrým riešením. Ľahko sa inštaluje, ponúka zónové vykurovanie, je decentné, užívateľsky prívetivé, má diaľkové ovládanie, nevyžaduje prakticky žiadnu údržbu a svojou prevádzkou neruší návštevníkov. Posledným, ale nemenej dôležitým faktom je ich lacnejšia prevádzka, pretože sú eliminované náklady na ohrev nevyužívaného priestoru a panely majú veľmi krátku dobu ohrevu na prevádzkovú teplotu.

Pripravili sme teda katalóg, kde nájdete rôzne produkty elektrického vykurovania pre kostoly a kultúrne pamiatky.

Využite naše doterajšie skúsenosti a know-how, stiahnuť katalóg pre kostoly a kultúrne pamiatky.

 


TOPlist