Najčastejšie otázky – Priamovýhrevné konvektory ECOFLEX

Otázka: Čo je to pilotný vodič, proti mrazová teplota a útlm pri konvektoroch? Odpoveď: Pilotný vodič je určený k riadeniu prepínania medzi komfortným a útlmovým režimom. Fyzicky sa jedná o vodič, ktorý je súčasťou prívodného vodiča konvektorov (väčšinou čierny). Pokiaľ na tento vodič privediete sieťové napätie konvektor prejde do útlmového režimu...

Otázka:
Čo je to pilotný vodič, proti mrazová teplota a útlm pri konvektoroch?

Odpoveď:
Pilotný vodič je určený k riadeniu prepínania medzi komfortným a útlmovým režimom. Fyzicky sa jedná o vodič, ktorý je súčasťou prívodného vodiča konvektorov (väčšinou čierny). Pokiaľ na tento vodič privediete sieťové napätie konvektor prejde do útlmového režimu. Útlm znamená pokles o 4 až 5° C oproti nastavenej teplote. K riadeniu útlmového režimu môžete použiť regulátory pre riadenie útlmu (viď regulácia – Regulátory pre riadenie útlmu a časové programovateľné spínače). Proti mrazová teplota je režim, ktorý zaručí užívateľovi, že aj keď nie je objekt trvalo vykurovaný nedôjde ku zníženiu teploty pod bod mrazu a zabráni sa tak zamrznutiu zariadenia v objekte.

 


 
Otázka:
Je možné inštalovať konvektor Ecoflex, panel Ecosun a fólie Ecofilm na horľavé podklady?

Odpoveď:
Ecoflex – je možné inštalovať na horľavý podklad, pokiaľ konštrukcia upevnenia zaisťuje podmienky montáže na horľavý podklad. Ecosun – NT panely je možné inštalovať na horľavé podklady v prípade použitia montážneho kríža, ktorý zaručí podmienky montáže na tieto podklady.

 


 

Otázka:
Mám 15 rokov priamo výhrevné konvektory Ecoflex. Teraz mi jeden s výkonom 1000 W prestal kúriť. Chcel som sa opýtať, či je možné u Vás kúpiť náhradné vykurovanie teleso, máte ich skladom a aký je termín dodania? 

Odpoveď:
Náhradné teleso je možné u nás kúpiť, pri objednávke je nutné presne špecifikovať typ konvektoru. Typové označenie nájdete na štítku, ktorý je prilepený na bočnej strane konvektoru. Objednávku pošlite na email fenix@fenix.sk, dodanie je možné do dvoch pracovných dní po obdržaní objednavky. 

TOPlist