BATÉRIOVÉ ÚLOŽISKO

Batériové úložisko od firmy FENIX umožňujú asymetrické zaťaženie jednotlivých fáz a tým aj maximálne využitie vyrobenej energie. Jednotky sú tiež ideálne pripravené na inteligentné riadenie a dynamické rozhodnutie, či využitú energiu uložiť do batérií, dodať na ohrev vody, nabiť elektromobil alebo poslať do siete späť.
						

Celý vývoj akumulačných staníc zaštiťuje jeden z členov holdingu FENIX, firma AERS. Tá sa tiež špecializuje na riešenie a dodávku priemyselných aplikácií, výroba domových staníc prebieha vo výrobnom závode FENIX v Jeseníku. Ide o múdre, na sieti nezávislé, energetické riešenie pre Vašu domácnosť. Integrovaným systémom kontroly s adaptívnou logikou možno regulovať a optimalizovať tok energie, maximalizovať mieru energetickej sebestačnosti Vašej domácnosti a zároveň ukladať energiu vyrobenú solárnymi panelmi.

Elektrina zo solárnej výroby dodáva elektrickú energiu priamo tam, kde je potrebná. Môže nabíjať akumulátory a zároveň vykrývať spotrebu objektu.

Prebytočná vyrobená elektrická energia môže byť vrátená priamo do distribučnej siete (ak máte zmluvu s distribútorom).

Nedostatok elektrickej energie v akumulačnej stanici môže byť naopak kompenzovaný z verejnej siete, aby nedošlo k znižovaniu životnosti akumulátorov.

 


TOPlist